دوره ها و کلاس های آموزشی


تیم امنیتی دژافزار داده بان سبلان سریر در راستای ایمن سازی سایبری حوزه IT و OT اقدام به برگزاری دوره های مشروحه ذیل کرده است:SANS ICS410

دوره "الزامات امنیت سایبری در سیستم‌های کنترل صنعتی و اسکادا" یک مجموعه پایه‌ای از مهارت‌ها و دانش مربوط به استانداردهای امنیت سایبری در سیستم‌های کنترل صنعتی را فراهم می‌کند. با گذراندن این دوره از دانش نیروی کار درگیر در سیستم‌های کنترل صنعتی و اسکادا، در امن و پایدار نگه‌داشتن زیرساخت اطمینان حاصل خواهد شد. درواقع با گذراندن این دوره قابلیت مدیریت، طراحی، پیاده‌سازی و نظارت بر امنیت سایبری در زیرساخت‌های صنعتی مهیا خواهد شد. و تمامی سرفصل‌های دوره SANS ICS410 را پوشش می دهد

Udemy PLC Programming

نوآوری‌های اتوماسیون صنعتی منجر به افزایش راندمان در فرآیندهای تولیدی شده است که در این راستا و برای بهبود این پروسه، به‌طورمعمول کنترلرهای منطقی برنامه‌پذیر (PLC) در اتوماسیون صنعتی استفاده می‌شوند و بسیاری از این سیستم‌های کنترلی از زبان دیاگرام نردبانی (Ladder Diagram) به‌عنوان زبان‌اصلی برنامه‌نویسی استفاده می‌کنند. در این دوره اصول و مبانی مربوط به زبان برنامه‌نویسی دیاگرام نردبانی شرح داده خواهد شد. که مطابق با سرفصل‌های آموزشی موسسه بین‌المللی Udemy برگزار می شود.

SANS DFIR

در طول دوره جرم یابی دیجیتال و پاسخ گویی به حوادث رایانه ای در گام نخست شما یاد می گیرید که چطور در خصوص جرائم مختلف سایبری ادله دیجیتال جمع آوری کنید و ابعاد مختلف حملات مهاجمان را شناسایی نموده و به اصطلاح فرآیند شکار تهدیدات (Threat Hunting) را جهت اثبات اینکه این جرائم توسط چه گروهی و به واسطه چه ابزاری و چگونه اتفاق افتاده، صورت دهید و در گام بعدی پروسه های ضروری در راستای مدیریت رخدادهای امنیتی و پاسخ گویی به حوادث و جرائم رایانه ای را طی کنید.

Linux Professional

دوره آشنایی مقدماتی با سیستم عامل لینوکس ارائه شده توسط مرکز آپا دانشگاه محقق اردبیلی در واقع ترکیبی از دوره های مهم Linux Essential و LPIC1 می باشد. در این دوره سرفصل ها مهم از هر دو دوره مذکور به ترتیب تشریح خواهد شد. این دوره که سطح پیشرفته نیز دارد و شرکت کنندگان در این دوره نصب لینوکس و کار با محیط کامند لاینی آن را به صورت کامل یاد می گیرند و پس از گذراندن هر دو دوره مقدماتی و پیشرفته یک Linux Admin حرفه ای می شوند.
تحلیل ایستا و پویای بدافزار

تهدیدات بدافزاری از جمله جرایم سایبری است که به مخاطرات ملی و فراملی نیزگسترش پیدا کرده است. بطور نمونه می توان به بدافزار استاکس نت اشاره کرد که جهت تخریب و سرقت اطلاعاتی تجهیزات و صنایع حساس حوزه انرژی مورد استفاده قرار گرفت. بدین ترتیب، وجود دانش امنیتی سایبری عمیق در حوزه بدافزار و تجزیه و تحلیل آن، مهارتی مهم در بحث امنیت می باشد. مخاطبان این دوره ضمن آشنایی با مفاهیم اولیه بدافزار ، روش های استاندارد تحلیل بدافزار را می آموزند و همچنین تکنیک ها و روش هایی را در راستای تشخیص بدافزار، اطلاع از چگونگی کارکرد آن و نهایتا، حذف آن بررسی می کنند.

ارزیابی امنیتی سامانه های تحت وب

افراد حاضر در این دوره می آموزند که چ‍گونه مانند یک هکر حرفه ای فکر کنند و حمله سایبری به وبسایت ها را برنامه ریزی کنند. مخاطبان این دوره با مباحث پایه‌ای در جمع آوری اطلاعات در مورد وب سایت‌ها و نحوه کارکرد آن ها آشنا می‌شوند و سپس تکنیک‌های یافتن حفره‌های امنیتی در وب سایت‌ها را می‌آموزند و در نهایت با استفاده از حفره‌های یافت شده نحوه اجرای حملات به وب سایت ها را یاد می گیرند. شرکت کنندگان همچنین با روش های مقابله با حملات و رفع حفره‌های امنیتی در وب سایت‌ها آشنا می‌شوند.

برنامه ­نویسی به زبان سی شارپ

در این دوره شما می توانید مفاهیم و اصول اولیه C# 7 از جمله تکنیک های برنامه نویسی و شی گرایی را یاد بگیرید. همچنین با یادگیری اصول کدنویسی امن می توانید از ایجاد خطاها، حفره های امنیتی، دسترسی و نشت اطلاعات توسط دیگران در برنامه ها و صفحات وب جلوگیری کنید.